SM-Liiga
 















uutiset

26. marraskuuta, 2009

JANNE OJANEN OTTELULISTAN KAKKOSEKSI

Janne Ojanen Tappara-kapteeni Janne Ojasen pistejahti on juuttunut sinnikkäästi nollille, eikä kaikkien aikojen pistepörssin kärkeen oikeuttavaa pistettä ole vielä kuudessa syntynyt.

Ottelumäärä sen sijaan on kasvanut tälläkin kaudella tasaisesti ja nyt kuuden pelaamansa ottelun jälkeen Ojasen koko uran runkosarjaottelumäärä on nyt 864. Sillä luvulla hän on tasoissa Pertti Lehtosen kanssa kaikkien aikojen ottelutilaston kakkossijalla. Ykkösenä olevaan Erik Hämäläiseen toki on vielä hurjasti matkaa, sillä Eepi pelasi peräti 1001 runkosarjamatsia.

Mikäli Ojanen lauantaina Lukkoa vastaan on pelaa, hän nousee yksin toiseksi tässä tilastossa. Samaan peliinhän sopisi tuplajuhlat – johan sen yhden tehopisteenkin olisi aika tulla!


Takaisin

uutisarkisto

 • Uutiset 2008
 • Uutiset 2007
 • Uutiset 2006
 • Uutiset 2005
 • Uutiset 2004
 • Uutiset 2003
 • Uutiset 2002
 • Uutiset 2001
 • Uutiset 2000
 • Uutiset 1999

Uutiskuva

 
SM-Liiga