SM-Liiga
 















uutiset

8. elokuuta, 2010

TAPPARA JÄÄDYTTÄÄ JANNE OJASEN PELINUMERON

Janne Ojanen Tapparan pitkäaikainen kapteeni Janne Ojanen lopetti keväällä huikean pelaajauransa SM-liigan kaikkien aikojen parhaana pistemiehenä.

Ojanen on eniten SM-liigakausia Tapparan paidassa pelannut pelaaja (20), eniten liigaotteluita seurassa pelannut (878) ja eniten teho- ja syöttöpisteitä kerännyt pelaaja (799 tehopistettä, joista 516 syöttöjä). Seuran historian maali- ja jäähypörsseissä Ojanen on toisella sijalla.

Tappara kunnioittaa Ojasen uskomatonta peliuraa ja seurauskollisuutta jäädyttämällä hänen käyttämänsä pelinumeron 8. Tämän jälkeen Tapparan liigajoukkueessa ei käytetä enää kyseistä numeroa. Kahdeksikon jäädytys tapahtuu Tapparan ensimmäisessä SM-liigakotiottelussa KalPaa vastaan lauantaina 18.9.

Ojasen "kasi" on viides Tapparan käytöstään poistama numero. Aiemmin tämän suuren kunnian ovat saaneet Kalevi Nummisen 2, Pekka Marjamäen 3, Timo Jutilan 7 ja Timo Suden 10.

8 eurolla tilaisuutta todistamaan!

Pääset paikan päälle Hakametsään näkemään kasin nousun kattoon vain kahdeksalla (8) eurolla. Elokuun loppuun saakka voit hankkia tuohon hintaan istumapaikkalipun A-D-katsomoihin riveille 1-6.

Liput ovat myynnissä kaikissa Tapparan normaaleissa ennakkomyyntipisteissä. 8 euron kampanja päättyy 31.8.

Pidä huoli, että ehdit mukaan kauden avauksen huippuhetkeen!

Tapparan jäädytetyt paidat



Takaisin

uutisarkisto

 • Uutiset 2008
 • Uutiset 2007
 • Uutiset 2006
 • Uutiset 2005
 • Uutiset 2004
 • Uutiset 2003
 • Uutiset 2002
 • Uutiset 2001
 • Uutiset 2000
 • Uutiset 1999

Uutiskuva

 
SM-Liiga