Perjantai 7.8. 08:45 VS.

TAPPARAN EDUSTUSJOUKKUE

Klikkaamalla kuvaa näet pelaajan tilastot. Nimeä klikkaamalla näet pelaajakortin. Tiedot tulevat automaattisesti liigalta. Taulukkomuodossa löydät tiedot täältä>>

Tapparan uudet pelaajahankinnat kaudelle 2020-21

Liigajoukkueen pelaajarinkiin ovat lisäksi tulleet maalivahti Kari Piiroinen (OHL), puolustajat Tomáš Hamara (Tappara B) ja Jiri Pärssinen (TPS A) sekä hyökkääjät Jere Henriksson (Jokerit A), Niko Huuhtanen (Kiekko-Espoo A), Oskari Luoto (Tappara A) ja Jere Virolainen (Tappara A).


Tapparan jatkavat sopimuspelaajat

Maalivahdit

#30
Kausi 2019-2020
OMSP+/-
600000
182cm 76kg Left
02.04.1997

Puolustajat

#4
Kausi 2019-2020
OMSP+/-
5981927+17
175cm 80kg Left
01.02.1989
#5
Kausi 2019-2020
OMSP+/-
28156+2
182cm 78kg Left
16.01.1996
#15
Kausi 2019-2020
OMSP+/-
32033+1
180cm 81kg Left
27.04.2000
#19
Kausi 2019-2020
OMSP+/-
56257+10
193cm 103kg Left
15.03.1989

Hyökkääjät

#9
Kausi 2019-2020
OMSP+/-
52211738+12
185cm 91kg Right
05.02.1991
#11
Kausi 2019-2020
OMSP+/-
42131023+7
176cm 82kg Right
06.03.1996
#23
Kausi 2019-2020
OMSP+/-
459413-1
194cm 109kg Right
24.01.1989
#27
Kausi 2019-2020
OMSP+/-
24268-7
172cm 72kg Left
17.08.2000
#28
Kausi 2019-2020
OMSP+/-
4151823+10
188cm 84kg Left
17.03.1988
#38
Kausi 2019-2020
OMSP+/-
4000-1
175cm 80kg Right
11.01.2002
#42
Kausi 2019-2020
OMSP+/-
5901414+6
180cm 90kg Left
12.04.1995
#70
Kausi 2019-2020
OMSP+/-
41268+6
183cm 79kg Left
04.08.1995
#71
Kausi 2019-2020
OMSP+/-
55203353+19
175cm 84kg Right
19.02.1983
#76
Kausi 2019-2020
OMSP+/-
59133346+14
181cm 80kg Left
28.11.1995
#93
Kausi 2019-2020
OMSP+/-
30000
200cm 100kg Left
08.01.1998
#96
Kausi 2019-2020
OMSP+/-
536713+4
175cm 85kg Left
22.01.1999

Valmennus ja huolto

NimiSyntymäaikaTehtäväKaudetSopimus
Jussi Tapola
13.6.1974
Päävalmentaja
6. kausi

Tuomas Tuokkola
20.1.1976
Valmentaja
1. kausi

Pasi Puistola
16.9.1978
Valmentaja
3. kausi

Konsta Karjalainen
24.7.1982
Valmentaja
1. kausi

Aki Näykki
16.10.1981
Mv-valm / J-joht.
2. kausi

Jenni Puputti
28.6.1986
Voimavalmentaja
4. kausi

Niilo Konttinen
23.10.1962
Henkinen valmentaja
6. kausi

Toni Uotila
21.10.1978
Fysioterapeutti
13. kausi

Antti Muurila
27.10.1982Huoltaja
5. kausi

Jukka Järvinen
29.11.1981
Huoltaja
3. kausi

Jorma Pekkanen
21.5.1953
Huoltaja
18. kausi

Veli-Matti Pohjonen
11.10.1963
Hieroja
25. kausi

Michel Tanus
12.10.1963
Lääkäri
14. kausi

Niklas Tast
2.11.1978
Kiropraktikko
7. kausi